Co warto wiedzieć na temat Rockwell Automation?

Czym cechuje się ta firma? Z jakimi produktami warto się szczególnie zaznajomić? O tym dowiesz się z poniższego wpisu!

Rockwell Automation to czołowy producent systemów automatyki przemysłowej. Warto tutaj przede wszystkim wspomnieć o markach Allen-Bradley i oprogramowaniu FactoryTalk. Główna siedziba tego podmiotu znajduje się w USA (Milwaukee). Rockwell Automation funkcjonuje na terenie ponad 100. państw. W ostatnich 20. latach ta firma otworzyła w Polsce ponad 30 działów.

Teraz warto wprowadzić do tego tekstu RAControls. To bowiem jeden z niewielu podmiotów, w regionie EMEA, mający status partnera biznesowego „Value Add Service Provider”, „Market Maker” i status Autoryzowanego Centrum Szkoleniowego Rockwell Automation. Dzięki temu RAControls może promować i sprzedawać wszystkie produkty (oraz pozostałe usługi) oferowane przez Rockwell Automation. Dodatkowo ta firma z Katowic jest uprawniona do przeprowadzania certyfikowanych szkoleń (zarówno technicznych, jak i serwisowych).

Teraz zapoznaj się z bardzo popularnymi, przydatnymi rozwiązaniami z różnych działów!

AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA

Systemy automatyki

To urządzenia i rozwiązania, dzięki którym możliwa jest budowa systemów automatyki.

Aparatura elektryczna

Ta grupa produktów odpowiada za wspomaganie optymalnego działania elementów automatyki przemysłowej i systemów napędowych. Chodzi m.in. o wyłączniki, styczniki, czy rozłączniki itd.

Systemy napędowe

Systemy układów napędowych zawierają m.in. przemienniki częstotliwości oraz układy rozruchu bezpośredniego DOL (także w wersji przeznaczonej do pracy nawet w skrajnie wymagających warunkach).

Układy bezpieczeństwa

Niezawodne systemy bezpieczeństwa mające za zadanie poprawiać wydajność produkcji i zapewniać bezpieczne środowisko pracy dla wszystkich pracowników.

Czujniki oraz systemy łączeniowe

Zestaw czujników i rozwiązań, które są obligatoryjne w aspekcie łączenia systemów automatyki i zasilania.

Rozdzielnice MCC

Nisko oraz średnio napięciowe modułowe rozdzielnice napędowe CENTERLINE® 2500 to rozwiązania gwarantujące ciągłość ruchu w kontekście aplikacji o znaczeniu krytycznym. Na stronie internetowej https://racontrols.pl/technologie/rockwell-automation/ jest dokładny opis tego zagadnienia, dlatego warto się z nim zapoznać.

OPROGRAMOWANIE

Projekt oraz konfiguracja

Środowisko automatyki Studio 5000® łączy elementy inżynierii i tak samo projektowania w jednolite ramy. Na skutek tego możliwa jest m.in. optymalizacja wydajności.

Wizualizacja oraz raportowanie

To zestaw narzędzi, których rolą jest wspomaganie pracy na wszystkich poziomach wizualizacji oraz tak samo raportowania.

Produkcja

Ten zestaw narzędzi ułatwia zaś dostęp do zasobów (i to w czasie rzeczywistym).

Proces

Oprogramowanie PlantPAx® pomaga w podejmowaniu odpowiednich decyzji dotyczących sterowania procesem.

Connected Components Workbench ™

To w 100% bezpłatne oprogramowanie służące do integracji sterowników Micro800 wraz z edytorem PanelView 800 HMI oraz konfiguracji przemienników PowerFlex (dotyczy to wszystkich serii).

Szkolenia i usługi

Ponadto Rockwell Automation oferuje rozmaite szkolenia. Chcesz dowiedzieć się więcej na ich temat? Wszystkich niezbędnych informacji udzielą Ci oczywiście przedstawiciele katowickiej firmy RAControls!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.