Obozy i kolonie dla dzieci i młodzieży

Nowy styl życia

W obecnym czasie coraz więcej dzieci i młodzieży aktywnie spęcza wolny czas. Uczestniczą w grupach rówieśniczych uprawiających różnego rodzaju sporty, zrzeszają się w miejskich i wiejskich klubach sportowych. To zdecydowanie poprawia ich kondycje fizyczną ale także korzystnie wpływa na psychikę. Poza tym jest niezbędnym warunkiem prawidłowej higieny psychicznej. Nic więc dziwnego, że firmy specjalizujące się w organizowaniu kolonii dla dzieci i młodzieży maja pełne ręce roboty. Jedną z takich właśnie firm jest KOGIS. Duże doświadczenie na rynku branży turystycznej sprawia, że oferta jest bardzo bogata i bardzo różnorodna. Nawet najbardziej wybredny rodzic czy młody człowiek znajdzie tu cos dla siebie. Popularność tego rodzaju form spędzania wolnego czasu, wakacji i ferii systematycznie rośnie, a to przekłada się z kolei na coraz wyższą jakość proponowanych usług.

W góry czy nad morze?

Najczęściej wybieranymi kierunkami podróży i turystyki rodzinnej są góry i morze. Woda latem jest jedną z największych atrakcji szczególnie dla dzieci. Uwielbiają one wodę plaże, piasek, słońce i beztroskę. Ale nie koniecznie musza ten czas spędzać w towarzystwie rodziców czy rodzeństwa. Dzieci potrzebują niezależności, podobnie jak młodzież, która nie lubi być nieustannie kontrolowana przez domowników, a będąc na granicy wchodzenia w dorosłość coraz bardziej ceni sobie swobodę i niezależność. W pewnym stopniu gwarantują to obozy i kolonie. Dają młodemu człowiekowi możliwość budowania odpowiedzialności za siebie, ale także w pewnym sensie tworzenia i doskonalenia samodyscypliny. Obóz i kolonie to co prawda zorganizowane formy wypoczynku, ale jednocześnie dają możliwość oderwania się od domu, od wszystkich codziennych spraw i obowiązków. Wybór między morzem, górami, jeziorami czy lasem jest tylko wyborem miedzy swoimi preferencjami osobistymi. Kogis dysponuje zapleczem turystycznym w każdym z tych miejsc, a więc wybór pozostaje ogromny.

Nie tylko zabawa…

kolonie i obozy to nie musi być tylko czas odpoczynku i zabawy. Można bowiem połączyć w całość przyjemne z pożytecznym. Obozy tematyczne cieszą się wciąż wzrastającym zainteresowaniem. Dają bowiem możliwość doskonalenia pewnych umiejętności lub rozwijania własnych zainteresowań. Łączą naukę i zabawę, co jest jednym z najlepszych sposobów na przyswajanie wiedzy nowych umiejętności praktycznych. Obozy językowe, geograficzne, harcerskie, sprawnościowe, a nawet survivalowe, to świetna okazja na poznawanie siebie, ale także poznawanie wiedzy w określonym zakresie. Możliwość przebywania w nowym atrakcyjnym miejscu częściowo połączona z nauką poza tradycyjną szkolną ławką, to niema idealne rozwiązanie, które szeroko powinno być stosowane w systemie edukacji dzieci i młodzieży. Nauka przez zabawę jest od dawna preferowaną przez psychologów i pedagogów formą podawanie nowych treści i ich utrwalania. W innych niż szkolne warunkach uczy się inaczej, efekty są lepsze i uczniowie mniej zestresowani. Korzyść jest więc wszechstronna.

Wiele możliwości

tematyka obozów i kolonie jest w zasadzie nieograniczona i dzięki temu każdy może znaleźć coś dla siebie. Przy okazji pobyć poza domem, fajnie i atrakcyjnie spędzić część wakacji czy ferii zimowych w towarzystwie rówieśników, którzy podzielają moje zainteresowania. Już sam fakt uczestniczenia w nowej grupie i konieczność odpowiedzialności za siebie działa edukacyjnie. Obozy sportowe, sprawnościowe, językowe, to tylko niewielki wycinek oferty. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej pod adresem https://www.kogis.pl/kolonie. W przypadku takich form wypoczynku i nauki można sprawę potraktować indywidualnie, a można również próbować tworzyć grupę w ramach szkoły czy klasy, która podziela pewne zainteresowania i może wspólnie udać się na taką formę odpoczynku zorganizowanego. Organizatorzy zapewniają wszystkie warunki bytowe, ale co najważniejsze profesjonalną opiekę, która przekłada się na poziom bezpieczeństwa na kolonii czy obozie. A kwestia bezpieczeństwa jest w obecnej dobie jednym z priorytetów w odniesieniu do dzieci i młodzieży. Warto zapoznać się z ofertą kolonii i obozów, przyjrzeć się jej wspólnie z dzieckiem i dokonać właściwego wyboru. Na pewno będzie to wspaniale spędzony czas.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.